Tutaj jesteś

Najpopularniejsze regiony turystyczne w Polsce

25 listopada 2022 Turystyka regiony turystyczne polski

Polska jest pięknym krajem, który ma bardzo dużo ciekawych miejsc do zwiedzania: morze, góry, pojezierza. Regiony turystyczne w Polsce różnią się między sobą ze względu na przyrodę, kulturę, a także historię. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka najpopularniejszych regionów turystycznych Polski, które warto zwiedzić.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto wybrać się w karpaty
  • czemu sudety są warte odwiedzenia
  • dlaczego małopolska jest tak często odwiedzanym województwem
  • co zobaczyć w lubelskim
  • na co patrzć na mazurach
  • dlaczego warto wybrać pomorze i wybrzeże bałtyckie

Karpaty

Zlokalizowane w południowej części kraju. To jedna z najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce, która jest bogata przyrodniczo. Można tutaj uprawiać turystykę pieszą, rowerową, górską. Dla bardziej zaawansowanych idealna będzie turystyka wspinaczkowa. Ponadto, to najlepsze miejsce do uprawiania sportów zimowych. Ze względu na wyjątkowo czyste powietrze i górski klimat jest tutaj wiele uzdrowisk, które cieszą się popularnością. Region jest atrakcyjny dla turystów przez cały rok.

Sudety

To najbardziej rozwinięty turystycznie region w całej Polsce. Znajduje się tutaj silnie rozwinięta sieć gastronomiczna i noclegowa oraz znakowanych szlaków turystycznych. Region ten wyróżnia zróżnicowane ukształtowanie terenu: góry o bogatej budowie geologicznej, liczne jaskinie, wodospady to tylko niektóre atuty rejonu. Duszniki Zdrój i Kudowa Zdrój to jedne z najpopularniejszych uzdrowisk. Największymi atrakcjami są: Karkonosze, Góry Stołowe, Śnieżka, Kotlina Kłodzka.

regiony turystyczne w polsce

Regiony turystyczne w Polsce – Małopolska

Region turystyczny w Polsce, w którym największą popularnością cieszy się Kraków, Wieliczka, Góry Świętokrzyskie. Najczęściej zwiedzane są: Wawel, Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia Soli w Wieliczce.

Lubelskie

Ten region jest bogaty w wyżyny i niziny. Najatrakcyjniejsze przyrodniczo jest Roztocze i Pojezierze Łączyńsko-Włodawskie. Zamość i Kazimierz Dolny są miejscami bogatymi architektonicznie.

Regiony turystyczne w Polsce – Mazury

Region ten nazywany jest Krainą Tysiąca Jezior, ponieważ znajduje się w nim wiele jezior polodowcowych. Największe z nich to Jezioro Śniardwy i Jezioro Mamry. Dlatego region ten jest idealny do żeglugi, kajakarstwa, nurkowania, wędkowania i wielu innych związanych z aktywnościami wodnymi. Na Mazurach jest kilka kanałów, które łączą jeziora stwarzając przy okazji warunki do żeglugi lądowej. W okresie wiosennym i letnim jest tutaj największy ruch turystyczny.

Pomorze i Wybrzeże Bałtyckie

Ten region turystyczny odznacza się różnorodnością krajobrazu. Dlatego, że mamy tutaj rozległe plaże, wzniesienia morenowe, lasy, bory, torfowiska. W zwiążku z tym mierzeja helska jest często zwiedzana przez turystów. W Słowińskim Parku Narodowym i Parku Narodowym Borów Tucholskich spotkać możemy bogatą florę i faunę. Jeśli chodzi o atrakcje kulturowe to znajdziemy je na Kaszubach. Na Pomorzu i Wybrzeży Bałtyckim panuje zdrowy mikroklimat, jest tutaj wiele uzdrowisk np. w Kołobrzegu lub Sopocie. Gdańsk to miasto nadmorskie, które także warto zwiedzić.

Reasumując regiony turystyczne Polski są bardzo zróżnicowane pod względem przyrodniczym oraz kulturowym. Dlatego można powiedzieć, że każdy turysta wybierze najlepszą dla siebie opcję. Można je wybrać zależnie od preferencji indywidualnych i możliwości finansowych.

stroje do piłki nożnej

Redakcja backpakuje.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów sportu, turystyki i życia rodzinnego łączy pasję do aktywności fizycznej, odkrywania fascynujących miejsc oraz budowania silnych więzi rodzinnych. Z nami odkryjecie nie tylko inspirujące treści związane z treningami i podróżami, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia wspólnych, aktywnych chwil z najbliższymi. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z ruchu, podróży i budowania niezapomnianych rodzinnych wspomnień.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Lodówka turystyczna kompresorowa na biwak