Tutaj jesteś

Lodówka turystyczna kompresorowa na biwak, pod namiot i do kampera

10 marca 2023 Turystyka Lodówka turystyczna kompresorowa na biwak

Spędzenie czasu pod namiotem z dzieciakami może być wspaniałą przygodą. Wiele osób decyduje się na wyjazdy pod namiot, pikniki lub innego rodzaju wypady na łono natury. W takich sytuacjach niezastąpiona jest lodówka turystyczna kompresorowa.

Jak działa lodówka turystyczna kompresorowa?

Lodówki kompresorowe turystyczne działają na takiej samej zasadzie, co lodówki, które znajdują się w domu. W lodówce kompresorowej gazowy czynnik chłodniczy jest zasysany i zagęszczany przez sprężarkę, co powoduje jego nagrzanie i przejście do stanu gazowego. W skraplaczu ciepło jest uwalniane do otoczenia. W rezultacie gaz ponownie skrapla się i przepływa przez dławik, np. rurkę kapilarową dalej do parownika chłodziarki. Tam pobiera ciepło z wnętrza, a następnie przepływa dalej jako gaz do sprężarki, gdzie jest ponownie sprężane i ogrzewane. Cykl zaczyna się od nowa.

Zalety lodówki turystycznej kompresorowej

Największą zaletą lodówki kompresorowej jest fakt, że nawet w wysokich temperaturach charakteryzuje się ona niezmiennie dobrą wydajnością chłodzenia. Lodówka działa nawet wtedy, gdy pojazd jest przechylony. Nie pobiera ona dużo prądu, a więc jest energooszczędna, a dodatkowo wiele modeli ma możliwość monitorowania na bieżąco stanu akumulatora. W lodówce został zastosowany zintegrowany agregat chłodniczy, dzięki czemu nie ma potrzeby ciągłej pracy sprężarki. Bardzo ważnym plusem jest również to, że lodówka nie tylko chłodzi, ale także mrozi. Lód do drinka w upalny dzień może być wybawieniem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lodówki turystycznej?

Przede wszystkim ważna jest jej wielkość, czyli pojemność. Ważne jest też zasilanie. W przypadku lodówki turystycznej kompresorowej najczęściej są one zasilane 12 lub 24 V, a więc zapotrzebowanie na energię nie jest zbyt wysokie, aby chłodzić ekonomicznie i rozsądnie. Dodatkowo można taki sprzęt podłączyć do paneli słonecznych. Ważne jest też wnętrze lodówki. W niektórych modelach można znaleźć pojemniki na lód lub dodatkowe szuflady, które mogą się przydać podczas biwaku. Lodówka turystyczna kompresorowa powinna być też wygodna w transporcie, a więc należy wybrać taką, która ma kółka i uchwyt. Dzięki temu można będzie swobodnie się przemieszczać bez konieczności dźwigania czy szukania pomocy osób trzecich.

Niezawodna turystyczna lodówka kompresorowa

Lodówka turystyczna kompresorowa jest zdecydowanie zaawansowanym urządzeniem i niezawodnym pod względem wydajności chłodzenia. Można jej elastycznie używać na kempingu, pikniku czy w kamperze. To również doskonały wybór dla branż, które muszą przewozić produkty w niskich temperaturach. Przydadzą się podczas transportu leków dla diabetyków lub hormonów.

Do wyboru są różne modele, które można dopasować do własnych upodobań. Na pewno wybierając lodówkę turystyczną kompresorową, można mieć pewność, że będzie ona służyć wiele lat w każdych warunkach. To sprzęt, który spełni wymagania najbardziej wymagających osób. Do tego nie trzeba wydawać majątku, gdyż najtańsze modele lodówek są dostępne za mniej niż tysiąc złotych.

Artykuł powstał we współpracy z https://elodowka.pl/

stroje do piłki nożnej

Redakcja backpakuje.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów sportu, turystyki i życia rodzinnego łączy pasję do aktywności fizycznej, odkrywania fascynujących miejsc oraz budowania silnych więzi rodzinnych. Z nami odkryjecie nie tylko inspirujące treści związane z treningami i podróżami, ale także praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia wspólnych, aktywnych chwil z najbliższymi. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać radość z ruchu, podróży i budowania niezapomnianych rodzinnych wspomnień.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Lodówka turystyczna kompresorowa na biwak