Domowy peeling kawowy zyskuje na popularności. Poprawia kondycję skóry. Peeling kawowy jest zdecydowanie jednym z najładniej pachnących peelingów do ciała oraz twarzy. Można go przygotować samemu w domu.
Z tego artykułu dowiesz się:
- czy warto stosować domowy peeling kawowy
- jak zrobić peeling z fusów kawy
- jaki jest najprostszy domowy peeling kawowy
Czy warto stosować domowy peeling kawowy?
Warto zaznaczyć, że peeling przyczynia się do usuwania martwych komórek skóry, a dodatkowo stymuluje wzrost nowego, zdrowego naskórka. W konsekwencji ciało zyskuje przyjemnego kolorytu, a ponadto staje się jędrne oraz gładkie w dotyku. Dzięki peelingowi możliwe jest usunięcie plam oraz przebarwień na skórze, które spowodowane są przez słońce. Taki typ pielęgnacji skóry ma pozytywny wpływ na różnego typu wypryski. Co więcej, wygładza ewentualne bruzdy oraz zmarszczki. Dlatego peeling z fusów kawy zyskuje na popularności praktycznie na całym świecie. Warto dodać, że obecnie na rynku dostępne są trzy typy peelingów. Okazuje się, że zmielona kawa zawiera również kwas chlorogenowy, który również działa przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybicznie. Dodatkowo hamuje rozwój bakterii oraz zapobiega powstawaniu wyprysków skórnych. Trzeba też wiedzieć o tym, że kofeina jest szczególnie skuteczna w walce z cellulitem. Może też przenikać przez skórę do krwi. Z tego powodu peeling z fusów kawy nie jest zalecany w przypadku problemów z zasypianiem. Warto go też stosować rano.
Jak zrobić peeling z fusów kawy?
Należy zdawać sobie sprawę z tego, że największą zawartość kofeiny ma kawa z rodzaju Coffea canephora. Potocznie zwana jest jako Robusta. Według pewnych badań ten typ kawy zawiera nawet o 50 proc. kofeiny więcej niż standardowa kawa z rodzaju Arabica. Ma ona też to do siebie, że można zmielić ją na drobinki dowolnej grubości. Należy też wiedzieć, że w peelingach największe zastosowanie ma kawa gruboziarnista. Kawa to materiał plastyczny, który można stosować w wielu wariantach oraz odsłonach. Z tego powodu otwiera szerokie pole możliwości do peelingowego eksperymentowania. Warto też wiedzieć, że w peelingach można stosować nie tylko kawę świeżą, ale też zwykłe fusy ze śniadania. Są nawet ludzie, którzy recyklingują fusy z kawy w lokalnym bardzie. Warto też zauważyć, że kawa jest surowcem wydajnym, z paru łyżeczek możliwe jest przygotowanie sobie zapasu peelingu nawet na parę tygodni.
Domowy peeling kawowy
Nie każdy wie o tym, że najprostszym oraz najbardziej oczywistym rodzajem peelingu jest mieszanka kawy z wodą. Przeważnie taka mikstura trudno rozprowadza się po twarzy oraz ciele. Potrzebuje też innych składników do tego, żeby możliwe było uzyskanie kremowej konsystencji. Warto zaznaczyć, że twórcom kawowych peelingów nie brakuje w tej kwestii wyobraźni. W obecnym czasie najbardziej popularny jest peeling kawowy z olejem kokosowym, lecz do peelingu można wykorzystywać różnego typu oleje oraz olejki. Możliwe jest też zastosowanie oliwy z oliwek. Okazuje się, że zamiast substancji oleistych kawę można również zmieszać ze śmietaną, miodem, a ponadto ze zgniecionym awokado. Nierzadko kawa mieszana jest z mleczkiem do ciała.