4

Najstraszniejsza restauracja tematyczna w Tokyo – Alcatraz ER.

Japonia znana jest z wszelakich lokali tematycznych. Drinka można wypić w restauracjach: robotów, wojowników Ninja, Sumo Samurajów, Alicji z Krainy Czarów i wielu innych. Można też popijać herbatę głaszcząc kota, królika czy sowę. Niemal każdy znajdzie rozrywkę skrojoną pod własną pasję. My na jeden z tokijskich wieczorów wybraliśmy restaurację Alcatraz ER, która stanowi połączenie szpitala psychiatrycznego z więzieniem.

Alcatraz Tokyo

Restauracja tematyczna w Tokyo – Alcatraz.

Alcatraz ER znajduje się w dzielnicy Shibuya – najbardziej imprezowej przestrzeni miasta. Sam lokal jest mocno ukryty, znajduje się w budynku, który wcale nie wskazuje na skrywanie jakiejś atrakcji – lepiej reklamowany jest sklep muzyczny znajdujący się w tym samym lokalu. Klimat restauracji można odczuć dopiero po wyjściu z windy.

Do właściwego stolika zaprowadzi nas jeden z „lekarzy” z recepcji. Możliwe, że będzie miał siekierę wbitą w głowę lub nóż kuchenny w plecy. Romantyczną kolację można zjeść w jednym z wystylizowanych pokoi – celi więziennej lub pokoju spotkań. Nam przypadła prywatna cela, w której zostaliśmy zamknięci.

Restauracja Alcatraz Tokyo

Restauracja Alcatraz – widok z celi.

Restauracja Alcatraz w Tokyo - nasza cela.

Restauracja Alcatraz w Tokyo – nasza cela.

Restauracja Alcatraz - widok pustej celi.

Restauracja Alcatraz – widok pustej celi.

 

By przywołać obsługę (pielęgniarkę lub lekarza) trzeba metalowym kołkiem walić w kraty. Wizyta naszej „kelnerki” to za każdym razem było szalone show! Podstawowym angielskim dziewczyna oświadczała, że możemy wszystko zamówić, ale i tak umrzemy. Przy każdym kolejnym zamówieniu czekaliśmy nie tylko na sposób podania drinka, ale głównie na to, co dla nas przygotowała!

Drinki w Alcatraz ER są smaczne, ale – jak to azjatyckie specjały – dość słabe. Restauracja przewiduje także ofertę „wszystko co jesteś w stanie wypić”, jeśli macie ochotę na nieco większą dawkę. My poszliśmy tam głównie dla tych drinków i sposobu ich podania. Można zamówić drinka w głowie, w butelce dla niemowlaka, w próbówkach bądź pudełkach na leki. Piwo można wypić z kaczki medycznej (przez to nie przebrnęłam!), cena za 1,5 litra to 1,700 jenów (~60 zł – tak, piwo w Japonii jest drogie). Podanie każdego trunku łączy się z wiązanką gróźb i wyjątkowym obrządkiem – wlewanie przez pielęgniarkę alkoholu ze strzykawki do buzi klienta czy nalewanie czerwonego syropu z kroplówki. Ceny drinków rozpoczynają się od 680 jenów, czyli ok. 24 zł.

Alcatraz Tokyo

Restauracja Alcatraz – drink w głowie (890 yenów).

 

Alcartaz Tokyo

Restauracja Alcatraz – drink w butelce niemowlęcej

Alcatraz Tokyo Japonia

Restauracja Alcatraz – Programista, drinki i plemniki na ścianie

Restauracja Alcatraz - klasyczne drinki.

Restauracja Alcatraz – klasyczne drinki.

 

Jedzenie jest bardzo proste, ale kilka dań stanowi dodatek do dekoracji psychiatryka, jak np. omlet podany w naczyniu typu nerka (480 jenów). Duży plus za to, że na moją prośbę przygotowano mi smażony makaron bez mięsa, który oryginalnie powinien być wzbogacony kurczakiem (630 jenów).

Jedzenie w Alcatraz Japonia

Restauracja Alcatraz – omlet i  smażony makaron makaron .

Alcatraz Tokyo

Restauracja Alcatraz – krwiste pozostałości po omlecie.

Rozrywka w Japonii

Restauracja Alcatraz – krwisty omlet.

 

W pewnym momencie zgasło światło, rozbrzmiały przerażające dźwięki, ktoś zaczął krzyczeć! Pielęgniarki biegały po korytarzach, a dźwięki krzyku nie ustawały. W pewnym momencie ktoś w masce na twarzy wskoczył do naszej celi. Długo z nami nie został, bo po chwili wybiegł a my zobaczyliśmy tylko widok oddalającego się, nagiego tyłka. Ta zabawa trwała kilka minut, po czym zapaliły się światła i wszystko wróciło do poprzedniego stanu rzeczy.

Czy warto właśnie w tej tematycznej restauracji w Tokyo spędzić wieczór? Zdecydowanie tak! Jest to coś zupełnie nowego i ciekawego. My doskonale bawiliśmy się przez ponad dwie godziny, poznając kolejne oblicze społeczeństwa Japońskiego. Tu naprawdę można zwariować! 🙂

Alcatraz Tokyo

Dekoracje w Alcatraz.

Recepcja restauracji Alcatraz

Recepcja restauracji Alcatraz.

Alcatraz Japonia

Kroplówka, z której nalewane są syropy do drinków.

Obsługa restauracji Alcatraz.

Obsługa restauracji Alcatraz.

Tokyo Alcatraz

Bar Alcatraz

 

Opłaty dodatkowe

Brak opłaty za wstęp. Do rachunku zostanie jednak doliczone 500 jenów za osobę (opłata stolikowa) i +10% naszego rachunku za obsługę.

Dane kontaktowe Alcatraz ER

Telefon : 03-3770-7100
Adres : 2-13-5, Dogenzaka, Shibuya-ku, Tokyo, 2 piętro

 Szukasz więcej inspiracji dotyczących Japonii? Dołącz do mnie na Facebooku i bądź na bieżąco! 

4 Comments

  1. Przed wyjazdem do Japonii czytaliśmy o takich i jeszcze „gorszych” miejscach. Nie zdecydowaliśmy się na wizytę bo obawialiśmy się o psychikę naszej córki 😀 Wrażenia pewnie niezapomniane 🙂 Byliście jeszcze w jakiejś podobnej?

  2. Smakowało? 😀 Przed wyjazdem do Japonii czytaliśmy o różnych takich dziwnych miejscach, ale uznaliśmy że lepiej nie narażać psychiki naszej córki na takie doznania 😀 Udało Ci się jeszcze jakąś nietypową restaurację odwiedzić? Pozdrawiamy 🙂

  3. @Jarek, byliśmy tylko w tej. I nie dziwię się, że nie chcieliście iść tam z córką 😀 Pozdrawiam! 🙂

  4. Byłem, sporo zabawy, choć jedzenie średniawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *