2

Noclegi w Japonii – gdzie szukać i jakie wybierać?

Noclegi w Japonii stanowią sporą część wydatków związanych z wyjazdem do tego kraju, dlatego warto się porządnie zabrać do poszukiwań. Po pierwsze, warto rozpocząć je w miarę możliwości wcześnie, bo oferty znikają dość szybko i na koniec mogą pozostać opcje droższe lub w mniej dogodnych lokalizacjach.

DSC02861

Widok z hotelu Hilton w Tokyo

My podczas naszej podróży do Japonii korzystaliśmy z następujących portali do szukania noclegów:

-airbnb

airbnb służy do szukania mieszkań i pokoi prywatnych. Opcja o tyle fajna, że w cenie podobnej do 2 łóżek w pokoju hostelowym macie do dyspozycji niewielki pokój tylko dla siebie. I można podpatrzeć jak mieszkają prawdziwi Japończycy, co jest równie ciekawym doświadczeniem (maleńkie pokoje i szalenie małe łazienki, z niespotykanymi gdzie indziej rozwiązaniami, ułatwiającymi życie na tak małym metrażu). Właścicieli nigdy nie spotkaliśmy, a klucze znajdowaliśmy i zostawialiśmy w skrzynce na listy.

– hostelworld.com

Tu znaleźliśmy kilka hosteli, z których usług skorzystaliśmy. Zazwyczaj dokonywaliśmy rezerwacji bezpośrednio na stronie hostelu lub kontaktując się z nimi mailowo, ale ma to jedną wadę – na hostelword mamy automatyczne potwierdzenie rezerwacji, choć dopłacamy przy tym kilka dodatkowych euro. Ja osobiście hostele bardzo lubię, o czym już pisałam tutaj.

 

hotel kapsułowy

Hotel kapsułowy w Japonii

– bezpośrednio na stronach hosteli/hoteli – Dokładnie tak, jak wspomniałam powyżej.

Jako zasadę przyjęliśmy wydatek na nocleg na osobę rzędu 20 euro i staraliśmy się tego trzymać (choć często było to kilka euro więcej). W każdym mieście cena była niemal identyczna, zarówno w centrum jak i na obrzeżach. Najwięcej zapłaciliśmy za nocleg w hostelu kapsułowym.

– na japońskich portalach, gdy szukacie tradycyjnego miejsca jak np. ryokan

Tutaj dowolność jest spora, osobiście nie korzystałam ale wymieniam te, na które trafiłam w czasie poszukiwań (gdybym szukałam ryokanu, to prawdopodobnie skorzystałabym z którejś z tych stron): japaneseguesthouses.com, japan-guide.com czy ryokan.com.

Couchsurfing – nocleg za darmo

Cauchsurfing jest świetnym sposobem na oszczędzenie, jednocześnie mamy sposobność poznania lokalnych i spędzenia z nimi czasu. Nam się to jednak nie udało, mimo intensywnych poszukiwań – jedno umówione było zbyt daleko i podziękowaliśmy właścicielowi. Wcześniej nie korzystałam z takiej formy noclegu, więc moje konto nie wygląda tam wyjątkowo zachęcająco 🙂 Tak czy inaczej – zachęcam do próbowania.

Spakowani? Jeśli jeszcze nie, zobaczcie co trzeba zabrać do Japonii.

 

 

2 Comments

  1. @Grzegorz Tak, spałam w hotelu kapsułowym, o czym niebawem oczywiście napiszę więcej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie przy moim niewielkim wzroście (kapsuła nie jest zbyt długa). Ale na spróbowanie – polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *