13

Wszystko co chcecie wiedzieć o Argentynie + KONKURS

Argentyna, Kraina Srebra, Río de La Plata, Srebrna Rzeka – nie wiem, które określenie tego kraju najlepiej go opisuje. Przypłynęłam tutaj statkiem – wiem, to staromodne, ale inaczej nie poznałabym Anny i Victorii. Anna płynęła do swojej rodziny, a Victoria do ukochanego męża. Dzieliło je wszystko – pochodzenie, majątek, a przede wszystkim, oczekiwania. Ich historie… no cóż, nigdy nie można być pewnym tego, co nas czeka. Sama nie wiedziałam czego się spodziewać. Kojarzyłam Argentynę z pięknymi krajobrazami, barwnymi kolibrami i gaucho (argentyńska odmiana kowbojów), ale miejsca, które zwiedziłam i historie, które poznałam zupełnie mnie zaskoczyły.

Argentyna. Źródło: Wikimedia

Argentyna. Źródło: Wikimedia

Widziałam pustynie soli i nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Gdziekolwiek sięgnąć wzrokiem, było widać sól, sól i jeszcze raz sól! Na chwilę zatrzymałam się w dolinie Córdoby, pełnej kościołów, klasztorów i prastarych budowli z białego wapienia. Ciągle towarzyszą mi wierzchołki Andów widoczne na horyzoncie i sięgające niemal samego nieba! Piję dużo yerba mate – jak wszyscy tutaj.
Pewnie chcecie wiedzieć coś o kuchni argentyńskiej – często jadłam dania przyprawione ají, czyli papryką, a do tego asado, poza tym rodzaj herbatników, zwanych galletas i wszystko popijam winem.
Spędzam dużo czasu z Anną i Victorią, poznałam też ich rodziny. Ich świat stał się na chwilę moim światem, dlatego tak trudno będzie mi je pożegnać. Chciałabym żebyście je poznały!

Opisuję Argentynę, piękne widoki i poznanych ludzi, ale pewnie zastanawiacie się, jak to się stało, że niespodziewanie wyjechałam w tak odległą podróż?

Moją podróżą była lektura książki Sofii Caspari W krainie kolibrów 🙂 Nigdy nie sądziłam, że podróżowanie z książką jest możliwe, dosłownie przeniosłam się do Argentyny! To jedna z niewielu książek, po których od razu chce się wyruszyć, poznawać, doświadczać i smakować.

W krainie kolibrów. Premiera książki.

W krainie kolibrów. Premiera książki.

W krainie kolibrów to pięknie wydaną saga tętniąca życiem i emocjami opowiadająca losy kobiet, które wyruszyły do Argentyny, podczas fali europejskich emigracji w XIX wieku. Świetna wakacyjna lektura napisana z rozmachem. Trzyma w napięciu, a wielowątkowa akcja co rusz zaskakuje. A to wszystko na tle zapierającej argentyńskiej panoramy.

Premiera książki jest właśnie dzisiaj – 1 lipca

Polecam tę lekturę wszystkim, którzy marzą o dalekich podróżach, lubią odkrywać nowe kultury i chcą poznać dwie intrygujące kobiety, które nigdy się nie poddają!

KONKURS!

Mam dla Was 2 książki! Aby je zdobyć, należy:

 • na stronie Backpakuje na Facebooku,
 • pod tym wpisem zostawić komentarz, treść dowolna. Na komentarze czekam do  soboty do godziny 23:39 – do tej pory komentarze będą NIEWIDOCZNE! Opublikuję wówczas wszystkie komentarze w kolejności dodawania. Nagrodę otrzyma autor 5 i 10 w kolejności dodania komentarza.

W krainie kolibrów. Kto pierwszy ten lepszy, książki czekają!

Konkurs zorganizowany przez wydawcę książki Otwarte. Książki wysyłane są bezpośrednio z wydawnictwa i autorka bloga nie ponosi odpowiedzialności żadnej odpowiedzialności z tym związanej.

13 Comments

 1. Hej! Wyjazd do Ameryki to moje marzenie, Argentyna będzie jednym z miejsc, w którym spędzę więcej czasu. ^^

 2. Bardzo ładnie wydana książka. Byłem w Argentynie więc z chęcią przeczytam książkę i porównam ją z moimi wspomnieniami.

  PS. Bardzo polecam także Wenezuelę i Chile.

 3. Coś tu pusto…a takie atrakcyjne nagrody! 🙂 Wszystkich podróżników chyba wywiało w świat!

 4. Podoba mi się już tytuł książki więc miło będzie ją przeczytać ;-))

 5. Książki po okładce się nie ocenia, ale ta jest bardzo ładna 🙂 Pozdrawiam.

 6. Polubiłam na Facebooku jako Joanna Ka i chciałabym wziąć udział w losowaniu konkursowym! 🙂

 7. Fajny blog, będę zaglądał i obserwował kolejne konkursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *