1

Berlinale 2017 – dlaczego warto na nie czekać?

Festiwal Berlinale to międzynarodowy festiwal filmowy odbywający się co roku w Berlinie. Właśnie zakończyła się edycja 2016 na której miałam okazję być, dlatego już teraz wspomnę o tym, dlaczego warto przyjechać do Berlina na kolejny festiwal, w lutym 2017 roku.

Zjednoczone Stany Miłości, Berlinale 2016

Zjednoczone Stany Miłości, Berlinale 2016

W roku 2015 sukces na festiwalu odniosła polska reżyserka Małgorzata Szumowska za reżyserię filmu „Body” Rok później weszła w skład jury, któremu przewodziła Meryl Streep.

W lutym 2016 roku po raz pierwszy wybrałam się na Berlinale. W sekcji konkursowej znalazł się jeden polski film – Zjednoczone Stany Miłości Tomasza Wasilewskiego. Na pokaz wybraliśmy się do ZOO Palast, którego główna sala wypełniła się po brzegi. Samo miejsce jest bardzo ładne i ma najwygodniejsze fotele, na jakich miałam okazję siedzieć w jakimkolwiek innym kinie. Nikt nie chrupał popkornu ani nie siorbał coli – to naprawdę ogromny plus filmów na festiwalach. Cena biletu na film konkursowy to 11 euro.

Zoo Palast, Berlinale 2016

Zoo Palast, Berlinale 2016

Wasilewski podobnie jak Szumowska otrzymał srebrnego niedźwiedzia. W jego wypadku jury nagrodziło scenariusz, którego także był autorem.

Mi się bardzo podobało i żałowałam, że nie byłam na większej ilości pokazów. Nadrobię za rok, już nie mogę doczekać się festiwalu Berlinale 2017, na którym zamierzam zobaczyć znacznie więcej filmów, do czego i Was namawiam.

One Comment

  1. To niewiarygodne, jak ciezko jest kupic bilety na Berlinale 2018. Bylam w kinie, przegladam strony internetowe i nic – wszystko wyprzedane 🙁 Chcialam zobaczyc chocby polskie filmy w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *