1

Berlinale 2017 – dlaczego warto na nie czekać?

Festiwal Berlinale to międzynarodowy festiwal filmowy odbywający się co roku w Berlinie. Właśnie zakończyła się edycja 2016 na której miałam okazję być, dlatego już teraz wspomnę o tym, dlaczego warto przyjechać do Berlina na kolejny festiwal, w lutym 2017 roku.

Zjednoczone Stany Miłości, Berlinale 2016

Zjednoczone Stany Miłości, Berlinale 2016

W roku 2015 sukces na festiwalu odniosła polska reżyserka Małgorzata Szumowska za reżyserię filmu „Body” Rok później weszła w skład jury, któremu przewodziła Meryl Streep.

W lutym 2016 roku po raz pierwszy wybrałam się na Berlinale. W sekcji konkursowej znalazł się jeden polski film – Zjednoczone Stany Miłości Tomasza Wasilewskiego. Na pokaz wybraliśmy się do ZOO Palast, którego główna sala wypełniła się po brzegi. Samo miejsce jest bardzo ładne i ma najwygodniejsze fotele, na jakich miałam okazję siedzieć w jakimkolwiek innym kinie. Nikt nie chrupał popkornu ani nie siorbał coli – to naprawdę ogromny plus filmów na festiwalach. Cena biletu na film konkursowy to 11 euro.

Zoo Palast, Berlinale 2016

Zoo Palast, Berlinale 2016

Wasilewski podobnie jak Szumowska otrzymał srebrnego niedźwiedzia. W jego wypadku jury nagrodziło scenariusz, którego także był autorem.

Mi się bardzo podobało i żałowałam, że nie byłam na większej ilości pokazów. Nadrobię za rok, już nie mogę doczekać się festiwalu Berlinale 2017, na którym zamierzam zobaczyć znacznie więcej filmów, do czego i Was namawiam.

Powiązane artykuły

9 miejsc ze spektakularnym widokiem na Berlin. Berlin w porównaniu z wieloma innymi metropoliami ma dość niską zabudowę. Jest kilka budynków, które próbują sięgnąć chmur, ale większość kamienic dosięga tylko czwartego piętra, dlatego panoramę...
Dlaczego Berlin jest miastem idealnym do życia? Czy Berlin jest miastem dobrym do życia? Czy warto rzucić wszystko i przeprowadzić się do Berlina? Co może zaoferować nam stolica Niemiec? Co się w Berlinie lubi, a co trudno jest zaakceptować. 14 sub...
Co robić w Berlinie zimą? Tylko sprawdzone pomysły! Internet pełen jest poradników i inspiracji dotyczących tego, co można robić w Berlinie. Miasto ma na tyle barwną ofertę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dziś chciałabym przedstawić kilka pomysłó...
Berlin na weekend – TOP 14 sprawdzonych pomysłów W Berlinie zawsze coś się dzieje i to dzieje się ciekawie. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżacie tu na tydzień, miesiąc czy na rok - zawsze znajdziecie dla siebie coś interesującego, o czym nie wiedz...

One Comment

  1. To niewiarygodne, jak ciezko jest kupic bilety na Berlinale 2018. Bylam w kinie, przegladam strony internetowe i nic – wszystko wyprzedane 🙁 Chcialam zobaczyc chocby polskie filmy w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *